Infolinka a telefonické objednávky +421 905 211 122

Högl J&G Grüner Veltliner Federspiel 2023

Högl Grüner Veltliner Wachauer Weingärten Federspiel
Id produktu:

Nekomplikované a podnecujúce víno príjemnej chuti s ovocným výrazom. Veltlín z vinohradov na brehu Dunaja je vzorovým príkladom všestrannosti tejto odrody: ideálny spoločník k jedlu, víno vhodné na každú príležitosť a v ktorúkoľvek hodinu dňa. Tento Veltlín ponúka však ešte čosi viac: harmonickú vyváženosť, sviežosť a arómu čierneho korenia a tabaku postupne umocnenú jemnými tónmi exotického ovocia.

Terasy vo Wachau

Väčšina terás sa nachádza v oblasti Spitzer Graben. Vinárstvo Högl však vlastní aj vinohrady priamo pri rieke, medzi obcami Weissenkirchen a Loiben, kde sa na piesočnatých terasách pestuje najmä Veltlín a Riesling. Práve vinič rastúci v blízkosti rieky predstavuje dokonalý úvod do sveta týchto odrôd, keďže neodráža charakter pôdy do takej miery ako vinič zo strmých terás v Spitzer Graben a navyše je prístupnejší už v skoršom štádiu vývoja. Výsledkom sú ľahšie vína, ktoré prinášajú dokonalý pôžitok počas jarných a letných dní.

13,80€
Pre členov wineshelf klubu iba: 13,68€
Dostupnosť: skladom
Posielame do 24 hod. od prijatia úhrady
Dbáme na vysoké štandardy kvality našich produktov a služieb a súčasne aj na zodpovedné pitie. Preto je obsah tejto stránky dostupný len osobám starším ako 18 rokov