Infolinka a telefonické objednávky +421 905 211 122

ZINIO Seleccionada Tempranillo - 2014

Červené suché víno z odrody Tempranillo, Crianza
Id produktu:

100% Tempranillo zo španielskej oblasti RIOJA

Aging: Aging for 14 months in American and French oak barrels, sobsequent refinement in the bottle for 10 months.

Colour: Medium intensity garnet red.

Nose: Expressive and well defined aromas, the ripe fresh fruit touches and the fine well integrated wood are well balanced.

Taste: It has a soft entrance in the mouth and an end that reminescent of sweet spices (cinnamon, clove); pleasant tannins, vey rounded in the mouth and with a great balance between wood and fruit.

Goes well with: Stews, vegetables, roasts, game, grilled meat and cod. Smoked and aromatic cheeses.

Vinárstvo Patrocinio je hnacou silou mestečka Uruñuela, ktoré má niečo takmer 1000 obyvateľov a je jedinečne umiestnené v samom srdci Rioja Alta. Vzniklo z 200 pestovateľov hrozna s malými vinícami v meste Uruñuela a jeho okolí, ktorí sa v roku 1985 rozhodli spojiť svoje sily, aby mohli vyrábať a predávať vlastné vína. Vtedy sa zrodilo kooperatívne vinárstvo "Bodegas Patrocinio”. Kooperativizmus je  životná filozofia tejto komunity a bola rozhodujúca pre prežitie mnohých drobných pestovateľov hrozna a posilnenie vidieckych ekonomík, kde pestovanie hrozna ako aj samotné vinice by inak postupne zanikli. Vo filozofii vinárstva je individuálny záujem nahradený kolektívnym úsilím a odmenou. To je étos Bodegas Patrocinio.

12,90€
Pre členov wineshelf klubu iba: 12,20€
Dostupnosť: vypredané
Možnú dostupnosť môžete preveriť na info@wineshelf.sk
Dbáme na vysoké štandardy kvality našich produktov a služieb a súčasne aj na zodpovedné pitie. Preto je obsah tejto stránky dostupný len osobám starším ako 18 rokov