Infolinka a telefonické objednávky +421 905 211 122

ZINIO Tempranillo Reserva - 2011

Červené suché víno z odrody: 100% Tempranillo, RESERVA
Id produktu:

Aging: Aged for 18 months in French oak barrels, with a later rounding in the bottle for 24 months.

Colour: Deep and ripe cherry-red color and intense garnet.

Nose: It has notes of sweet spices and aromatic herbs: thyme, rosemary, embedded in a background of toffee, chocolate and cocoa, characteristic of its aging process.

Taste: The taste is juicy and persistent, broad, with lively tannins and ripe high-quality fruit. It has a long life ahead.

Goes well wih: Dishes of many different flavors. Stewed in wine sauce, fish dishes. Aged cheeses and even black fruits desserts.

Vinárstvo Patrocinio je hnacou silou mestečka Uruñuela, ktoré má niečo takmer 1000 obyvateľov a je jedinečne umiestnené v samom srdci Rioja Alta. Vzniklo z 200 pestovateľov hrozna s malými vinícami v meste Uruñuela a jeho okolí, ktorí sa v roku 1985 rozhodli spojiť svoje sily, aby mohli vyrábať a predávať vlastné vína. Vtedy sa zrodilo kooperatívne vinárstvo "Bodegas Patrocinio”. Kooperativizmus je  životná filozofia tejto komunity a bola rozhodujúca pre prežitie mnohých drobných pestovateľov hrozna a posilnenie vidieckych ekonomík, kde pestovanie hrozna ako aj samotné vinice by inak postupne zanikli. Vo filozofii vinárstva je individuálny záujem nahradený kolektívnym úsilím a odmenou. To je étos Bodegas Patrocinio.

19,60€
Pre členov wineshelf klubu iba: 18,80€
Dostupnosť: skladom
Posielame do 24 hod. od prijatia úhrady
Dbáme na vysoké štandardy kvality našich produktov a služieb a súčasne aj na zodpovedné pitie. Preto je obsah tejto stránky dostupný len osobám starším ako 18 rokov