Infolinka a telefonické objednávky +421 905 211 122

MORELLA Mezzanotte Primitivo 2018

Mezzanotte IGP Primitivo Salento
Id produktu:

100% Primitivo

Víno je vyrábané z hrozna pochádzajúceho zo 40 ročných vinohradov a mladých vinohradov vysadených v roku 2005. Spomínané mladé vinohrady sú vlastne štepi z najsarších vinohradov Old Vines a La Signora, ktoré sa nachádzajú v blízkosti kríkových vinohradov v Mandurii asi 3km od Iónskeho mora. Pôda je červenkastej farby, piesčito-íľovitého zloženia s vápencovým podložím.

This is a blend of bush vine Primitivo with an average age of 40 years and the new vineyard planted in 2005. This vineyard was planted with cuttings taken from the vineyards Old Vines and La Signora. It is located next to the bush vine Primitivo vineyards in Manduria about 3km from the Ionian sea. The soils are red sandy clay over limestone.

Harvest and Fermentation

The Primitivo is destemmed directly in small open fermenters. The fements are hand plunged and wine is pressed with the basket press and matured in old oak barrels. The wine is racked 2 or 3 times before bottling without filtration.

Wine style

Mezzanotte has a distinct ripe berry fruit nose with hints of blackberry and cherry and with wild herbs. The mouth is initially ripe fruit followed by a balanced fresh tannin finish. 

20,40€
Pre členov wineshelf klubu iba: 19,80€
Dostupnosť: skladom
Posielame do 24 hod. od prijatia úhrady
Dbáme na vysoké štandardy kvality našich produktov a služieb a súčasne aj na zodpovedné pitie. Preto je obsah tejto stránky dostupný len osobám starším ako 18 rokov